1667 entry daha
  • up up up
  • up up up.

ödlek ve salak bi tip tarafından işlenen cinayet.
  • teorisi doğrudur yanlıştır öğreneceğiz elbet bir gün ancak tüm detayları yıllardır didik didik inceleyen youtuber pınar bk gerçekten çok emek veriyor. bizim jenerasyonun asla unutmadığı unutmayacağı cinayettir.
  • kusursuz cinayet yoktur, kusursuza yakın olanlar vardır. bunca yıldır çözülmemiş olması gerçekten ilginç bir vaka. eğer kusursuza yakın bir cinayet ise, işinin ehli tarafından gayet iyi planlanmış bir cinayet olarak kabul etmek gerek. bunun da alelacele bir cinayet olmadığını görmemiz gerek.
  • çağla tuğaltay’ın alkatel telefonu varmış gülnur tuğaltayın programlarda gösterdiği bambaşka bir telefon..!!
    bu kadar yalan neden söylenir sonra gelde şüphe etme aileden.çağla’nın davaarkadaşları
  • bu cinayet normalde aktif olarak gündemdeydi ama aileye yönelik şüpheleri yönlendiren pınar bk'ydi. ona buradan teşekkür ederim zira ailenin çelişkileri ifadelerini ve sözlerini aylardır yayın yaparak insanlara anlatmaya çalıştı, umarım en kısa sürede ailenin gerçek yüzü ortaya çıkar.
  • bir kişi daha büyükşen cinayeti derse olay çözülecekmiş . gerçekten okumadan aynı mantıkta tekrar tekrar yazılmasının izahı nedir anlayamıyorum. büyükşen cinayeti için müge anlı hep ailenin kızının ve oğlunun bir şey sakladığını söyledi. oğullarının üzerindeki barut izi de silahı sıkan değil yanında duran olduğunu düşündürmüştü.
    o olayda bir mehir meselesi vardı. öyle ya da böyle öldüler ve konu kapandı. ancak kendi içlerindeki sır neydi hala ortaya çıkmadı. belki ölmeleri değil sonrasında evdeki altınları almalarıydı mevzu belki öncesinde eve baskın olacağı duyuldu hedef şaşırtıldı vs vs...o olayda kesin olan bir şey vardı o da saklanan bir sır olduğu.
    o konuyla bunun alakası nedir ? orada tutmayan randevular , tutmayan otobüs saatleri vs mi vardı ? aile şüpheli çünkü çelişki var deniyor.gayet somut veriler bunlar ve sebebi soruluyor. sizin mantıkla bakıldığı için de bir sürü delil toplanmamış üzerinden 25 yıl geçmiş. cinayet çözülürken kimseyi incitmeyelim mantığı güzelmiş ...
  • aileden şüphelendiğim ve çok uzun zamandır takip ettiğim cinayet. benim aklımdaki bir soru da o dönem apartmanda oturan insanların bu cinayetten sonra da hala oturmuş olmaları değil apartmanımda yaşadığım mahallede böyle bir olay yaşansa en kısa sürede oradan taşınırım.
  • ben çağladan 7 yaş büyügüm. bende lise yıllarımda bir gün dersaneden dönerken bir it tipli genc takıldı peşime, 4-5 adım arkamdan kızılaydan apartmana gelene kadar takip etti. ben eve yaklaştıkça hızla koşup zili çaldım ve otomat acılıp içeri girince baktım ki, karşı kaldırımda durmus gelmiyor. yani apartmana girmeye cekindi ve defoldu. demek istediğim, ben yabancı biri ihtimalini düşünmüyorum. hadi kızı yolda gördü, her gun gordu, peşine takıldı vs. bu kadar meraklı komsunun oldugu bir aile apartmanına girmeye, dairenin içine girmeye cesaret edemez, her an yan komsu kapıya cıkar , kapıcı gelir görür, evde baskası vardır vs diye korkar cesaret edemez. e hadi etti diyelim, tecavüz edememiş ya, kızı niye vahşice öldürsün. iki yumruk çakar, kızı itip kaçar, koca istanbulda nereden eşgalden bulacaklar. ayrıca niye evde temizlik yapsın, yabancı biri ise her an biri gelebilir diye hemen oradan toz olmaya bakar. ayrıca niye evinde kıza saldırsın, apartmanlarının arkası zaten karanlık,agaclıklı,merdivenli garip bir yapılaşma.
    cep telefonu vamıs, o nedenle aileyi zengin sınıfında sayılırmıs vs ile ilgili. ben 2000de üniyi bitirmistim ve bizim okulda zengin fakir, tüm ögrencilerde cep telefonu vardı. cep telefonu sadece iş adamlarında vardı mevzusu ondan 3-4 yıl oncesinde olan sey.
    ama sigorta konusu, çocuguna hayat sigortası yaptıran ben kimseyi duymadım, ki biz orta halli olsak da çevremizde aileden akrabadan,eş dost baya zenginde gördük, duymadık böyle bir şey, arabaya kasko mevzusu bile duyulmamıs mevzulardı o zamanlar.
  • herkesin alıntıladığı entrydeki gibi ailesi tarafından “planlı” bir şey olsa, bunu niye yaşadıkları evde yapsınlar?

ev ortamı hem delil bırakmaya çok müsaittir, hem de kimse bunu yaşadığı ortamda yapmaz. hem de ceset illa ki ortaya çıkacak ve sonrası bir sürü süreç.

planlı bir şey olsa, belgrad ormanına pikniğe götürüp orada kızı kaybetmek çok mu zor? veya kilyos'ta deniz kıyısına? hazır yaz da gelmiş.

cinayeti kim işledi bilmem ama, en azından başta planlı olmadığı kesin. ölüm gerçekleştikten sonra cesede yön verilmesini, delil karaltılmasını v.s. yi kastetmiyorum. ilk başta cinayete iten saik bakımından bir plan yoktu bence.
76 entry daha
hesabın var mı? giriş yap