aynı isimde "gibi" başlığı da var
18791 entry daha
  • --- spoiler ---

ersoy'un yöneticilere bezle yakalandığı sahneden sonra, kameranın ersoy'un kafasını tam ekran zoom yapması yardı beni.

daha iyi bölümler var bu sezonda. ilk 3 e giremez. favorim şako bosphorus.

--- spoiler ---
  • sezon finalinin yaklaşması ile üzen dizi. olm bu ülkede tebessüm ettiren ne kadar az şey var biliyorsunuz. en azından 20 bölüm yapın şunu.

az bölüm çeksinler kaliteli olsun demeyin bak. kaliteli olsun elbette ama bu bölüm sayıları çok az. o zaman senede 5 bölüm yapsınlar mı diyeceğiz? en kalitelisi olsun senede 1 bölüm olsun o zaman. oldu mu, olmadı tabi.
  • yılmaz sen ben gibi insan, bir kahraman değil hatta anti-kahraman bile sayılabilir çoğu zaman. esas çocuk değil bu her hareketini onaylamanız gerekmiyor. onun da ihtirasları, narsistlikleri, karaktersizlikleri, kötülükleri var. herkes kadar dark side'ı var. onu yılmaz yapan da bu.

bölüm iyi mi kötü mü anlamadım sinirlerim bozuldu beşinci dakikada her şeye aşırı güldüm.
  • ilkkan' ın böğürerek geçirdiği sinir krizleri beni fazlasıyla irrite ediyor, şöyle okkalı iki tokat atardım karşımda böyle biri olsa.
  • çok şahane bölümleri var. vasat bölümleri de var.

4. sezonu şu ana kadar bence en kötü sezondu.

genel olarak ise inanılmaz sempatik bir dizi. izleyeni memnun ediyor, yüzde bir gülümseme, mutluluk bırakıyor.

ersoy'un babaannesi bölümü hala bir numaram.

iyi ki böyle bir dizi çektiniz, lütfen sezon mezon dinlemeyin 100 sezon yapın bu diziyi.
  • şöyle yapıyoruz:
    bundan sonra bu dizi hakkında girdiğimiz entry*lerde aşağıdaki tabu kelimeleri kullanmıyoruz:
    iyi
    kötü
    ('çirkin' serbest, haha!)

bu iki sözcükten geçilmiyor tüm yazılanlar, eleştiriler, yorumlar... kimse de senarist, dizi film yönetmeni, oyuncu filan değil, bu arada... herkes düz insan. (tabii ki az sayıda sektörden insan vardır, sözüm meclisten dışarı.)

burada yazma fırsatını bir şekilde yakalamış boşboğazlar ya da daha da iyisi çençenler, çenesi düşükler, ayran ağızlılar, lafçılar, lafazanlar, zevzekler olarak yazıyoruz da yazıyoruz. her birimiz birer lakırtı ebesi, ağız kavafı, lakırtı kavafı, lakırtıcı, çene kavafı, cır cır, mavracıyız.

iyi ve kötü: neye göre, kime göre kardeşim. senin iyi dediğine belki ben kötü diyorumdur, ya da tam tersi... o zaman sen iyi/kötü yazıyor olman benim ipimde olamaz. bunu neden düşünmüyorsun, ey lafazan? klavyeni başka amaçlar için kullanmayı hiç düşündün mü? düşün bence çünkü burada yazdıkların, ne dizinin yaratıcılarının ipinde, ne de buradaki diğerlerinin... terminolojilerimiz farklı, dünyalarımız farklı, zihinlerimiz, inançlarımız, duygularımız farklı... sonra sen "iyi" yazacaksın ve ben de "iyi" anlayacağım, öyle mi?

eleştiri, yorum ya da fikir: hepsi mümkün. ama yazılanlar okuyanı bir yere taşımıyor, ona yeni bir bakış açısı kazandırmıyor, zihnini şekillendirmiyorsa boşa iş! boşa kürek.

ezcümle: bize "iyi"yle "kötü"yle ne kastettiğini, o şeyin neden iyi ya da kötü olduğunu, mantığa, bilime, örneklere, yani bir yaşam bilgisine, belli bir deneyime göre anlat, biz de efendice okuyalım, anlayalım. bundan yararlanalım. kendimizi yeni bir yere taşınmış, farklı bir bakış açısı kazanmış, zihnimiz yeni bir form almış gibi hissedelim. yazana da hak ettiği hayır duasını, ya da şukelasını, artık ne gerekiyorsa onu gönderelim.

tanım: iyi ve kötünün ötesindeki dizi.
  • o kadar absürt bi dizi ki, yılmaz'ın bağımlılığını terketmek için son derece saçma bir yöntem kullanıyorlar, günün sonunda yılmaz sigarayı bırakamadığı gibi, ersoy da yetişkin bezine bağımlılık kazanıyor.
  • 5x8 şadan bölümündeki ilkkan’ın tuvaletteki sahnesi hayatımda en çok güldüğüm anlardan biriydi.
  • irade bölümünde bi hata var. yazıldı mı bilmiyorum.
    yılmaz kendine kelepçe ve zinciri üzerinde mont varken takıyor. anahtarlarını da atmıştı kelepçenin. ama ilerleyen dakikalarda yılmaz montsuz. montu çıkarabilmesi ve tekrar giyebilmesi için kelepçe ve zinciri çıkarması lazım, yoksa yapamaz.
    bu atlanmış.
    not: bölümde gülerken kalbim duruyordu.
  • 5.sezon 4. bolumde yoksullugu iliklerime kadar hissettim. moralim acayip bozuk. bu cocuklar simdi nasil gidecekler dil ovasina:/
3 entry daha
hesabın var mı? giriş yap