148 entry daha
  • biraz daha sindir senarist kardeş niyetin feriti bir kereden en tepeye çıkarmaksa bir dahaki bölüm puroyu yalayıp yakan ferit olsun da bitsin.
    diyalogları ve olayları biraz daha açması gerekiyor ilyasin komiklikleri filan ne bilim en azından benim için :))
    dizi kalite güzel iş çıkıyor...
  • prodüksiyon gayet iyi. sahneler sesler görüntüler renkler vs vs. oyuncuların da çoğu ünlü değil ama usta isimler. biraz araştırdım tiyatro dizi filmlerde oynamış kişiler. oyunculuklar iyi. cio ile savaş hariç. ya karakterler oturmamış ya kötü yazılmış ya da kötü oynuyorlar.

dizi güncel bazı gerçekleri iyi veriyor. gençlik suç ve uyuşturucuya batmış, cahil. iki silah sıkan aga oluyor. bunlar doğru bizzat çevremizde gördüğümüz şeyler. ayrıca irili ufaklı kürt mafya gruplarının hepsinin bir tane karadenizli mafya abisi olduğunu da iyi vermişler (bkz: #155105458).

genel olaraksa dizi çok kopuk. bölümler arası kopuk, bölümler kendi içlerinde kopuk. finaller bir garip, mesela 1x5 finali ne alaka? sonradan bir yerlere bağlayacaklarsa bilemem tabii ama şu haliyle manasız duruyor.

bir de çok aceleci gidiyor dizi. tek sezonluk gibi sanki.
  • bu dizi iyi iş. boş edebiyat yok. gereksiz uzatmıyorlar hikayeyi.

ancak !

--- spoiler ---

senarist kardeş, biraz yavaş amk. tamam hikayeyi uzatmayalım da, sen de çok hızlı gidiyorsun. nejat'ın polis adamı vuruldu, nejat silah sesini duymasına rağmen bu hikayeyi direkt pas geçtin.

ibrahim'in musavat için ne kadar önemli olduğunu hiç ama hiç anlatamadın. şimdi bu ibrahim öldü, ne olacak? odadakilerin yüz ifadesine bakılırsa ortalık karışacak tamam da çok hızlı gidiyor her şey.

bir de kerem demirbay hiç olmamış ya.
    --- spoiler ---
  • feritin'in almancı kuzeni saçları siyaha boyatınca bildiğin colin farrell olmuş.
  • olm geek can evrenolu nasıl bu kadar iyi oynatmayı başardınız lan hahah. bu arada muazzam bir 6. bölüm izledik. bence dizinin tek bir sorunu var. çok hızlı ilerliyor. ferit'in yükseliş hikayesi şu an çok oldu bittiye geldi. bu yükseliş eğer flashbackler ile desteklenmeyecekse, işin genel kalitesi ve puanı düşer. dizinin temposu ve hızlı akması evet istenilen bir durum ama hikaye havada kalmamalı. biz şu an ferit'in hikayesine giremiyoruz. ferit için çizdikleri karakter planlaması ve yön çok iyi ama dediğim gibi bunu çok hızlı aktarınca bazı yerler boşluk kalıyor.
  • bir sik anlamadım ama hala izliyorum adamı hamamda öldürdü birde mekanda ne oldu orda bir gram anlamadım saçma
  • bu kadar az entry olmasının sebebi muhtemelen izleyici kitlesiyle alakalı. bu dizinin kitlesi buralara gelip yazmaz diye düşünüyorum en azından büyük bir kısmı. yalnız şöyle de bir durum var ki bu iş, sıfır birci tayfayı çok aşıyor. dünyaya izletilebilecek seviyede bir dizi bence. bazı sahneleri ve kullandığı dil o kadar güzel ve gerçek ki güldüğümüz yerler hem bir o kadar bizden hem de gayet evrensel. hızlı gidişi eleştirilmiş, katılıyorum buna biraz daha aksiyon, detay vs. yavaş ilerleyebilirmiş. bunu da ilerleyen bölümler ve ikinci sezon ile unutturacaktır senarist arkadaş. erol babaoğlu, harika bir oyuncu, kendisini tebrik ediyorum ve saygılarımı sunuyorum.
hesabın var mı? giriş yap