35714 entry daha
  • sarı sitenin filtrelere sigorta şişirmesi alanını eklemesi gerekiyor. sigorta şişirmeli ilanları göster gösterme gibi:)
  • yahu zaten böyle bir piyasa olmamalı. yani bireysel insanlar buna ticaret olarak bakmamalı. kişinin arabası eskir ve yenilemek isterse, koyar ilana alıcı bulunca da satar.

yani siz arabanızı ilana koyduğunuzda yüzlerce telefonun gelmesi normal bir durum değildir. ben avrupanın bir ülkesinde arabamı satılığa koydum ve yaklaşık 3 ay gibi bir sürede satıldı. hatta piyasa fiyatının da biraz altına sattım. orada kriz falan da yok bu arada avrupanın refah seviyesi en yükek 3-4 ülkesinden biridir. ama bizim insanmız gerçeklerle yüzleşince hemen öldük bittik tribine giriyolar.

hayır kardeşim her şeyden para kazanamazsın.
  • şu ortamda şatış beklentisi olmadan sıfır sayılabilecek a5 aracımı ilana koydum hemde fiyatı uygun yazarak ancak pazarlık için bile arayan olmadı.5-6 mesaj ev ve arsa teklifi olarak geldi.onlarda sanırım aracı alıp uyguna satıp hemen nakite çevirmek isteyenler.beklentim yok o yüzden rahatım.ama sahibinden.com sen ne yavuşak bir şeysin o ilan ücretleri nedir böyle.ilanı yenilermiyim,sanmıyorum.
  • tl bazında düşmesi yalnızca markaların 0 km araç fiyatında indirim yapması ile gerçekleşebilir. bu durum şu an yaşanıyor. özellikle vw ve skoda gibi firmalar 7 temmuz regülasyonunun etkisi ile güzel indirimler yaptılar. bunun haricinde kampanyaların bittiği senaryoda tl bazında düşmez. ancak fiyatlar muhtemelen enflasyonun altında artacağından reel olarak düşecektir. muhtemelen yıl sonuna kadar emlak piyasasında da benzer durum gelişecektir. tabii kur şoku yaşama ihtimali her zaman var bu ülkede.

şu an fiyatı en çok şişen araçlar 4-5 yaş üzeri görece tutulan marka/model kombinasyonundaki araçlar. bu araçlara 0-3 yaş arasından bile daha yüksek ilanlar girilebiliyor. öte yandan kredi ya da fiyat kampanyası olmasa dahi talep belli gruplarda azalmadı. ilk aracını almak isteyenlerin talebi nedenli 600bin altı seviyelerde piyasa çok ölü değil. mantıklı fiyat yazılan 0-3 yaş arası araçları da kısa sürede satmak mümkün eğer 2 milyon altı ise.

tanım: kısa süre önce çok kullanmadığım 2 yaşında c segment premium aracımı 10 günde sattığım piyasadır.
  • gercekten insanlarin tuttugunu ''silkeledigi'' piyasa.

ara ara turkiye'ye geldimde kapida dursun diye araba bakiyorum bir suredir. 15 gun once favorilerime aldigim bir ilan 625.000 tl (yalnizaltiyuzyirmibesbinturklirasi) fiyat dusurmus.

yorum sizin.
  • bir iki sene önce 4-5 günde satılan araçlar 4-5 aydır satılmıyor. satıcılar indir bindir aynı fiyattan satacam diye kıvranıyor, sorsan fiyatlar düşmüyor, enflasyondan da bihaberler galiba*

görünen köy klavuz istemez, daha da daralacak piyasa.

x

şuanda imkanı olan zaten kampanya + pazarlık ile bayiden sıfır alıyor. varsa imkan siz de öyle yapın. itin çakalın cirit attığı bu leş piyasadan uzak durun.
  • (bkz: sigorta şişirmesi) yazıyorsa bilinki o aracın hasara en az 10 ila 50k arası daha eklemeniz gerekiyor en az.

normalde 500-600 bin civarı olması gereken hasar ilave iskontolar, işçilikte yapılan pazarlıklarla 100-200k arası zaten düşüyor yetkili servislerde ama bu rakam özel servislerde 200-300k civarını bile bulabiliyor.

heee pert kayıtlı ben çok takmam, hasarı önemli… torpido değişir, farlar radyatörler fazla pahalı ve güzel bir sovtaj teklifi geldiyse sigorta şirketi gözünün yaşına bakmaz direkt ağır hasar kayıtlı işleme alır.

sigorta şirketleri klips parası bile öderken 40 takla atıyor ama nedense her yerde “sigorta şişirmesi” hasarlar var.

ayyyyynrn karşim, sigorta şirketi senin kara kaşına kara gözüne hasarı “şişirip” sana fazla para ödedi… ayyynen.
hesabın var mı? giriş yap