• bugün gençlik parkında oynanan oyun.

asıl mesajı içeren bölümler biraz harala gürele geçti. seyirci en olmadık yerlerde kahkaha atıp, sürekli yorum yapıp, oyun ortasında alkış tutma peşindeydi.

yazan kişi de kitleyi bildiği için arada fırlayıp garip sesler çıkaran zıpır bir adam koymuş oraya.

nazım'ın "büyümez ölü çocuklar" sözü tüylerimi diken diken etti ama ortamdan aynı hissi alamadım.

her şeye rağmen güzel geçti zaman. hepinizin emeğine sağlık.
  • gençlik parkı tiyatro salonunda oynanan güzel bir oyundur kendisi. vicdani rolünü oynayan şahan efe küçük inanılmaz bir performans gösteriyor. ağzım açık kaldı. o metni nasıl ezberledin? o sahnede tüm o performansı gösterirken nasıl teklemiyorsun, sırıtmıyorsun? çok acayip. sadece ve sadece kendisi için dahi gider tekrar izlerim.

oyun verdiği mesajlar bakımından bir belediye tiyatrosunun sıra dışı örneği oluveriyor. gidilmeli izlenmeli. çok çok keyifli bir oyun. hatta bence devlet tiyatrosu kalitesindedir. sırıtmaz.
  • 2024 ocak ayı itibariyle bilet fiyatı 7 lira olan tiyatro oyunu. 7 lira ile yapılabilecek en güzel şey. net.
    çok keyifli oyuncular müthiş
  • insanın içinde bulunduğu zor durumunun farkında olan patronları tarafından içine sokulduğu psikolojinin etkisiyle kimi paraya muhtaç beyaz yakalıların, kimi degüce tapan memurların mottosudur.
  • ankara büyükşehir belediyesi'nin çok şükelâ hizmetlerinden biri olan şehir tiyatroları'nda 7 tl'ye izleme fırsatı bulduğum müthiş oyun. konusu, verdiği mesajlarıyla yer yer boğazımı düğümlemiş, komedi unsurlarıyla güldürmüştür.

oyuncular gayet başarılıydı. o zor ve uzun metni sadece ezberleyip sahneye koymak bile bi' başarıyken layığıyla altından kalktılar. başroldeki şahan efe küçük, ankara gazinosu oyununda da dikkatimi çekmişti, burada da çok beğendim. bir tık overact rollerdi ikisi de başka rollerde de izlemek isterim.

oyun gereksiz uzundu, tiyatro aşığı biri olarak dâhi kendimden utanarak "ay tamam hadi bitirin artık" diye düşündüm. olmasa da olur gereksiz sahneler oldukça fazla, metni bana bi' verseler şöyle güzelce temizlemek istedim.

sarhoş rolündeki şevket çetin'i çok başarılı buldum ve o sahnelere de çok güldüm. bence levent kırca kadar iyiydi.

oyun güzel, izlenir. zaten böylesi bir emeği ücretsiz sunan canım, ponçiğim ankara büyükşehir belediyesi'nin çıkardığı her oyun güzel.

--- spoiler ---

oyunda anlamlandıramadığım bir nokta: dekor oldu. o kadar kıyafet ne alakaydı, hiçbir sahnede kullanılmadığı halde niye onca elbise vardı anlamadım. bi' metafor varsa da görebilen yeşillendirsin.

--- spoiler ---
  • bugün istanbul üniversitesi hukuk fakültesi tiyatro kulübü tarafından kağıthane sadabad sahnesinde oynanmıştır.

vicdani'yi oynayan oyuncu çok yetenekliydi.

birkaç farklı rolde gördüğümüz (karakoldaki polis, patron...) oyuncu arkadaş çok başarılıydı. çok doğal oynadı. profesyonel oyuncular gibiydi. ayrıca şivesine bayıldım.

efruz tiplemesi fena değildi.

anlatıcının çocuk gibi sesi ve konuşma biçimi irite ediciydi. tonlamaları ve vurgulamaları anlatıcı olmaya uygun değildi. daha doğal konuşabilen biri olabilirdi.

akıl hastanesindeki psikiyatrı oynayan oyuncu da çok başarılıydı.

ara ile birlikte 2 saat 30 dakika sürdü.
    sahne geçişlerinde çok uzun karartmalar yapıldı.
hesabın var mı? giriş yap