12323 entry daha
  • tüm ilişki türlerinin içinde önemli olanın siz olduğunu bilmeniz. bencil bir yerden değil de kendini iyi hissettikçe, ilişki için verilen ödünlerinin doğru olduğunu bildikçe sağlıklı kalabiliyorsun ve sağlıklı kaldıkça da ilişkini sağlıklı tutabiliyorsun.

kısacası önemli olan sen ve senin hissettiklerin.
  • sana yapılan her kötülük, vefasızlık, kabalık seni o kişilere karşı özgürleştirir. senden iyilik, vefa, kibarlık bekleyemezler. bekleseler de bulamazlar, bulamadıklarında da hesap soramazlar, sorsalar da cevap alamazlar. tertemiz bir alma verme dengesi.
  • ben henüz bir ders çıkaramadım yahu!
    yazılanları okuyunca helal olsun olgun bireyler dedim içimden.
  • kimseye kin ve nefret duymayın, sakın intikam düşüncesi zihninizi kirletmesin.
    geçmişten ders alıp geleceğe odaklanın.
  • kimseye zaaflarınızdan, kaygılarınızdan, pişmanlıklarınızdan bahsetmeyin. yarın bir gün ters düşerseniz. bahsettiğiniz zayıflıklarınızdan gelecekler çünkü.
  • kimse sınanmadığı günahın masumu değildir.
  • seveni sikerler, sikeni severler
    bu mantık ile dönüyor dünya. piç, şerefsiz olacaksın ama lşmsemln hakkını da yemeyeceksin. orada halli devam
  • yanında sandıkların karşında, karşında sandıkların ise yanında olabilir. bu yüzden kimseye çok bağlanma ve kimseyi de hemen gözden çıkarma.
  • “yanıldığımızı kabul etmemek için kendi yarattığımız bir illüzyonun peşinde tık nefes koşuyoruz.”

ne kadar derin bir insan olursanız olun, insanları size gösterdikleri kadarıyla değerlendirin. ötesini görmeye çalışmayın çünkü büyük ihtimalle yok.
hesabın var mı? giriş yap