9538 entry daha
  • yönetmeni ve kurgucusu çok başarılı olan yarışma nedenini birazdan açıklayacağım.

ancak öncelikle seda'ya çemkirme hakkımı kullanayım.

seda'nın kuracağı takım da bu kadar olur. tamam abla ikinci oldun ogeday da karşıya gitti ok de, atakan'ı halen ogeday'ın muadili diye düşünüp takıma almak? yunus emre'yi alsan daha çok faydası olurdu. atakan üçte sıfır çekti bugün. şu anda performans tablosu böyle devam ederse yine doğal aday olarak potaya girecek. tabii damla da aynı kolsuzlukla devam etmezse.

yunan survivor'ını kurtarmak da bizimkilere kaldı. özgür orada son oyunda iki sayı almış. bırak sayıyı burada al be adam, oradaki sayının sana ne faydası var? sakatlıklar fıtıklar hepsi tekrarlamış belli ki, yürümek bile işkence gibi geliyorken siktiri boktan parkurlarda koşmaya çalışıyor. yine de cesaret mi, delilik mi bilemediğim bir kararla potaya kendisini yazdırmış. umarım altında kalmaz bu kararının. bu aşamada gerçekten büyük risk, büyük kumar.

yönetmen ve kurgucu iyi demiştim, isimler açıklanırken - özgür'ün beni yazın ricasına rağmen, yani yazılacağı neredeyse kesinken - atakan'ın ve özellikle hilmicem'in suratlarına dikkatlice bakın. morun 50 tonunu göreceksiniz. iki şampiyon da düellodan feci korkuyorlar, çünkü en düello canavarı dediğimiz sercan bile elendi. sözde şampiyonların geldiği hale bakın. herifler götüm götüm potadan korkuyor. kaçacak delik arıyorlar.

atakan hele hilmi'den beter, köşe başında sekiz senelik arkadaşı nagihan'ı seda'ya çekiştiriyor. neyse ki nagihan bu duruma uyandı sonunda. şimdi mavi takım bir dokunulmazlık daha kaybederse seyredin cümbüşü. nasılsa özgür kendini yazdırarak bunların topunu taca çıkardı. şimdi izleyelim kaosu.

her zamanki dileğimle noktalıyorum: özgür ilk sırada potadan çıkmanı dilerim. olmazsa da canın sağ olsun, senden değerli değil.
  • atakan'lı düelloyu izledim demin, bu hilmi ne yancı bir tipmiş .
  • atakanla hilmiye pota yasağı var. ikisi de aşırı dedikoducu. kulisin şampiyonları. bunların nesinden korkup potaya sokamıyorsunuz aklım almıyor. bu korkaklıkla survivora gelmişsiniz yazık.
  • bu seneki favorim batuhan . bazı çocuklukları , çok çemkirmesi vardı az bişey onlarıda yontmuş . büyümüş . zaten elimizde büyüdü . içlerinde tertemiz parlıyor . inşallah şampiyon olur . ruhu güzel , yetenekli , sakin . böyle devam batu .
  • izleyicilerden bazılarının seda ve ogeday gibi yarışmacıları neden desteklediğini anlamadığım yarışma. büyük ihtimalle sayıları çok az ama twitter'da karşıma çıkıyorlar.

bu yarışmacılar adeta öss'de tam puan almaya çalışan öğrenci edasıyla hiçbir vizyon ve kendi görüşlerini ortaya koymadan sırf puan almak amacıyla orada bulunuyorlar. aşırı hırsa sahipler ve hiç samimi değiller. istatistik kasmak harici bir katkıları yok. ne ada hayatına bir katkıları var ne de başka bir şey. görüşlerini bilmiyoruz tam kapalı kutular. poyraz da aynı böyleydi iyi ki elendi erkenden. fakat atakan, batuhan, hilmicem gibi yarışmacılar böyle değil. her andan zevk alıp, hem ödüllerde hem de adada neşeli ve zamanı kıymetli geçirmeye çalışan imaj verip takımlarına da motivasyon kaynağı oluyorlar.

hiç sevmem ama aleyna'nın bile bu açıdan ogeday, seda gibi yarışmacılardan daha dışa dönük, net bir karakter ortaya koyduğu söylenebilir. ben yılllardan beri hilmi'yi destekliyorum. buna rağmen aleyna'yı destekleyen birinin bile onu neden desteklediğini anlarım ama ogeday'ın neden desteklendiğini anlayamam.

sms sistemini herkes eleştiriyor ancak survivor sadece atışları iyi yaparak kazanılacak bir yarışma olmamalı. zaten 2022'de ogeday'ın sekizinci, seda'nın ise ilk 10'a bile giremeden elenmesinin sebebi bu. sırf bireysel puan hesabına düşen, atışları iyi yaptığı için şampiyon olunan sezondansa adil olmayan sms sistemini bile özlemeye başladım.

ayrıca hilmi cem atış ağırlıklı bir sezon olmasa oradaki herkesi kolayca elerdi. atışları iyi yapamadığı için performans hesabında geri, fakat çoğu parkurun süre hesabına bakılırsa ilk 2'den düşmüyor adam. denge oyunu yok, yüzme oyunu yok, güç oyunu yok. zeka oyunu zaten yok. lobut devirip, halka atıp durmak survivor değildir. ada hayatının 3-4 katına çıkması gerek. parkurların uzayıp çeşitlenmesi, her yarışın atışla bitmemesi gerekiyor. o zaman kim gerçek survivor'muş görürüz işte. acun'un formatı acilen düzeltmesi gerekiyor bu sene reytingler de tepetaklak zaten.
  • nefise fişşşekkkk gibi takım kurdu dipdiri capcanlıı enerji akıyor. nefise zaten en iyi kadın,ogeday alev alev yanıyor, batuhan attığını deviriyor, aleyna hiç pes etmeden savaşıyor, yunus emre istedi mi çata pata oyun alıyor, bir tek damla şu an performans olarak sırıtıyor ama onu da tölere edebiliyorlar.

seda öyle bir takım kurdu ki, gitti atakanı 1. seçti erkeklerde batuhan dururken, zaten merve inanılmaz bozuldu nefise onu seçmeyince 0 moralle geldi. her şeyi geçtim yanına birini almadı bütün hepsi asıl kırmızı takımdan muhtemelen seda bu hafta potada skandal seçimler yaptı.

bu kırmızı takım normal şartlarda bunlara oyun falan vermez 3-0 ezer geçer damla biraz performans yaparsa potadan kurtulur mavi takım potada birbirini keyifle yer. bize de keyifle seyretmek kalırrr

edit: takıma nasıl nazar değdirilir işte böyle:)))
  • erkeklerin arkadaşlığı efsane ama kadınların ki fos di mi atakan ve yunus. anladık sizin asıl korktuğunuz kişi nefiseymiş. bal gibi de abla kardeş oldular nagiyle nefise, sizin politik dostluğunuza benzemez.
  • patron acun efendinin nasıl olsa bu sene sms yok diyerek tatsız müdahaleleriyle zevksiz bir hale gelmiş yarışma.
    heyecan ve aksiyon yok. biraz aksiyona gireni de konseyde fırçalarla ceezalarla pasifize ettiler.

allstar dediğin adem ile turabi ile hikmet ile olurdu. bunlardan bı cacık olmaz.
  • bilmemkaç oyundur kaybeden damlanın yazılması gerekir, bakalım elleri bu sefer gidecek mi…
  • atakana çok gülüyorum o kadar dedikoduyu seviyor ki panoramaya çevirmiş nefise nagihan arkadaşlığını falan değerlendiriyo gitmiş bir de seda ile arkadaş olmuş nagihan’ı kudurtmak için djdjdbd maviler tam decaller takımı olsa da ben yine de en çok ogedaya gıcık oluyorum çünkü asla göründüğü gibi biri değil ufak bi örnek az önce mesela batuhanla birleşmiş yine atakan’ın istatistiğini hesaplıyor hadi batuhan neyse onun her konu hakkında yorumu var da şu ogeday bir de efendi rollerine girmiyor mu ama anlamadığım atakan’ın iyi bi performansı yok iki haftadır sen zaten bu adamı garanti sayın yaptın daha neyi kovalıyorsun ki bu kadar galiba daha da rezil rüsva olmasını istiyor sinsi ergen. bu arada batuhanı falan da rakip olarak görmediği için kanka modunda ordaki tek rakibi atakandı onu da ekarte etti ondan mutlusu yoktur şu an.
14 entry daha
hesabın var mı? giriş yap