12814 entry daha
  • asla beceriksiz olduğunu düşünmüyorum. üstelik gayet maharetli olduğu konusunda net fikirlerim var.

birinci olarak, fenerbahçe'nin son 10 yılında kendisinden daha yüksek puan alan bir başka teknik direktör yok. realite bu.

ikinci olarak, fenerbahçe'nin son 10 yılında yine kendisinden başka mayıs ayına şampiyonluk parolasıyla giren bir başka teknik direktör de yok. diyeceksiniz ki ''emre belözoğlu zamanı sivasspor maçı ne o zaman?'' o sezon fenerbahçe'nin şampiyonlukla alakalı en ufak beklentisi yoktu, geçelim lütfen 15 yaşındaki ergenlerin çıkardığı diyaloğu.

üçüncü olarak, tek kriterin lig şampiyonluğu olduğunu düşünmüyorum. götü boklu ligimizde şampiyonluğu belirleyen faktörler maalesef sadece saha içi faktörler değil.

ismail kartal'ın başlangıç planı haricindeki oyuna müdahalelerini, oyuncu değişikliklerini, oyuna dokunmakta olan cesaretini sonuna kadar eleştirebiliriz. ben bu eleştirilere katılırım. öncelikle bunu belirtiyim.

fakat 2010/11'den bu yana futbol özelinde özellikle mevcut coğrafi sınırlar içerisinde fenerbahçe'ye karşı takınılan bir tavrın olduğuna bir beşiktaşlı olarak ben de katılıyorum. fenerbahçe'nin üvey evlat muamelesi gördüğünü de düşünüyorum. bunu ben düşünüyorsam fenerbahçelilerin %99'u da düşünüyordur diye tahmin ediyorum.

ali koç başkan geldiği günden bu yana her sezona yeni bir teknik direktörle başlamışken, seçtiği teknik direktörlerden yeni nesil yabancısından tut da oldschool yabancısına kadar, taraftarın sevgilisi yerli hocalardan tut da çok da sevilmeyen türklere kadar her türlü deneme yapıldı. cocu, erol bulut, ersun yanal, vitor pereira, emre belözoğlu, jorge jesus ve ismail kartal. arada koeman, tahir karapınar ve zeki murat göle de var.

bunların hiçbiri ikinci sezonlarına fenerbahçe'de başlamadı, her biri de çeşitli konulardan ötürü de sertçe eleştirildi.

fenerbahçe'nin elinde öyle veya böyle bir iskelet var, satıp iyi paralar kazanabileceği ve sonrasında da bu maddi olanaklarla da yerlerine daha iyilerini koyabilme ihtimali fazlasıyla var.

ben böyle bir iskelet varken, saha içerisinde hocaya yardımcı olabilecek her şeyi yapardım. çünkü bugün ben tekrardan yeni bir hocayla sezona girersem, denenmişi yeniden deneyeceğim. yine para harcayacağım ve yine sıfırdan sil baştan diyeceğim. denenmişi denemeye gerek yok.

fenerbahçe bir şekilde ismail kartal'ı doğru yönetebilmeli. bu sağlık ekibine takviyeyle mi olur, saha içindeki faktörleri daha lehine çevirmek için yukarılarla mı görüşür artık ne yapar onu bilemem ama burada suçu, günahı en az olan insan gerçekten ismail kartal.
  • son boğazlı beyaz kazak giyici.
  • sivasspor maçından çekinip fred'i çıkarmasaydı belki olympiakos'u eleyecekti.

o yunanlı bugün finalde. sen neredesin? u19 ile kupa hediyesi, sivas beraberliği, giden avrupa, giden lig ve şampiyon galatasaray:))

fred ile kahve içersiniz artık teknik ekip ve yönetim olarak...
  • bu sezon bu yeteneksiz değilde herhangi bir odun parçası fenerin başında olsaydı, şu anda olympiakos yerine fenerbahçe konferans ligi finalinde olacaktı.
    diyeceklerim bu kadar.
  • sivasspor maçını avrupa finalinden önemli gören baskıyı kaldıramadığı çok açık olan teknik direktör. sezonun sonuna gelince hangi maçın daha önemli olduğuna karar veremeyip her iki maçı da verdi. bunda yönetimin de lige daha çok önem vermesinin elbette etkisi var. oyuncularını ve teknik heyetini sürekli saha dışına çekiyor yönetim. fenerbahçe maçlarında doğru dürüst bir şey oynamadan elenen olympiakos şu an finalde. neden? çünkü ismail kartal ilk maçta saçma sapan bir kadroyla çıkıp 3 gol yedi ikinci maçta da rahat kazanacağı maçta en iyi oyuncularını çıkarıp olympiakos'a verdi.

bunları niye yaptı çünkü lig maçlarını düşündü. şimdi ligde de 6 puan geriye düştü ve bir mucize olmazsa sezonu kupasız kapayacak. buraya kadar gayet başarılı gelmiş bir teknik direktörün sezonun sonunda bu kadar saçmalaması bence tam olarak sezon sonundaki stresi kaldıramamasından kaynaklanıyor.

aya sofya stadında yunanları kudurtup kupa kaldırmak varken oraya yunan takımı gönderip iyice coşturmak da herkese nasip olmaz.
  • ah be hocam , olimpiakosa karşı penaltılarda ettiğin duaları ilk maçta okusaydın şu anda muhtemelen biz finaldeydik. eminim aston villayı bir yasin suresiyle alt ederdin . finalde de hatimin yanında mayıs ayında boğazlı kazağını giyseydin , real bile karşımızda duramazdı . teknik taktiğe , duran top hocasına, kadro mühendisliğine, kaliteli yardımcılara ne gerek var , senin duaların yeter.
  • ortalık sakinleşmişken gelelim.

fanatik galatasaraylıyım fakat ezeli rakibimiz ebedi dostumuz fenerbahçe camiasının bu şekilde yönetilmesine tahammül edemiyorum.

ismail kartal ne diyor? biz bu ligin lideriyiz. avantaj kimde? bizde. psikolojik üstünlük kimde? bizde. bu açıklamasından sonra zaten fenerbahçe tepetaklak aşağı yuvarlandı.

videoda da görüleceği üzere bu soru okan buruk'a soruluyor ve adam biz demiyor. hala maçlarımız var, rakibimizin de maçları var. bazen çok erken favoriler yaratabiliyoruz diyor. bir beyefendi gibi. ismail kartal'ın tavırlarına bakın, anlayacaksınız.

özetle ne ali koç ne de ismail kartal fenerbahçe gibi bir büyük camiaya yakışmıyor. bundan 10 sene önce biri gelse dese ki fenerbahçenin başına öyle birini getirin ki rezil rüsva olsun kimse isim bulamazdı. ali koç önce kendi ismini sonra ismail kartal ismini yarattı ve adını ne yazık ki trajikomik bir şekilde tarihe altın harflerle kazıdı.

buyurun izleyin
  • 250 milyonluk takımla 5-10 milyon euro'luk pttlig seviyesinde takımları yendi diye övmeliymişiz! bir insan konuşmayı bile bilmeyen bu şahsın trollüğü için para alıyorsa utanmalı. fenerbahçe tarihinin en güçlü en karakterli kadrosunu rezil rüsva etti. kazanılma ihtimali %80 olan kupayı kendi elleriyle yunan takımına verdi. kendisine ve ekibine rağmen fenerbahçe takımı hem hakemlerle hem de rakiple boğuşmuştur. hakemleri yenmiş ama ismail kartal'a yenilmiştir.

takımı bütün fenerbahçe tribünleri ayakta alkışlamalıdır. ismail kartal protesto edilerek.
  • ali koç'un paratoneri. shit magnet'i.
2 entry daha
hesabın var mı? giriş yap