• (bkz: deve sidiği şifadır demedim dvd-cd şifrelidir dedim)
  • bence de faydalıdır hatta at yarrağı daha da faydalıdır. yiyin de bi şu dünyadan siktir olup gidin amk.
  • "bu neyin kafası olm, ne içiyosunuz amk" tarzındaki soruların geç gelmiş cevabıdır.

hoş geldin el cevap bin sidik..
  • bunların zihniyetine göre arabın her şeyi şifalıdır.

(bkz: arap seviciliği)
  • bir ebubekir sifil beyanı.
    habertürk tv'de prof dr caner taslaman'la tartışması esnasında ebubekir sifil, ibn-i sina'yi referans gösterek(?) deve sidiği ı içilmesini uygun görmüştür.
  • (bkz: imam hatipler kapatılsın)

sidik:işe yaramaz zararlı bir sıvıdır ve vücuttan uzaklaştırılır. yararlı bir şey olsa vücut zaten bunu dışarı atmazdı. idrar steril bir sıvıdır, yara yıkamak için tıbbi yoksunluk durumlarında(çöllerde) kullanılabilir. arap dünyasının geri zekalı cahilleri madem yarayı idrarla yıkamak iyi geliyor deyip içmek de iyi gelirdir diye zırvalamışlar. bi de muhammed kutsal hayvan olarak görüyor ya deve idrarı ile ilgili hadislerin kaynağı da bu cahilliktir.

televizyonda deve sidiğinin kampanyalı olarak satılmaya başlayacağı günlerin gelmesi yakındır.
  • dostum sen bir de gergedan yarağını gör.
  • hadislere dayandırılan bir önerme. ortodoks müslümanların bilime karşı olan katı tutumlarının en güzel ayıraçlarından birisidir bu hadis.

bir kere hiç bir sözde alim size kalkıp da bilim şeytan işidir, uzak durulmalıdır demez bu devirde kolay kolay. çünkü o zaman bunu diyen adamın bilimin ve teknolojinin getirdiği yenilikleri de kullanmaması gerekir.

bizim müslümanların çoğunun teknolojiyi kullanmakta başkalarından aşağı kalır bir yanları yok maaşallah. ama iş bilimsel düşünceye gelince kıvranmaya başlıyorlar.

deve sidiği hakkında bilimsel bir çalışma yapılmış mıdır, yapılmışsa ne gibi sonuçlara ulaşılmıştır bilmiyorum. ama asıl sıkıntı şurada. hadislere bağlı yaşanması gerektiğini düşünen bir müslüman, farz edelim ki bu konuyu araştırmak istesin. kaç müslümanda ben testlerimi yaparım, bilimsel metottan ödün vermem ve eğer deve idrarı sağlığa zararlı görünürse de bunu yayımlarım, diyecek yürek var allah aşkına. ibni sina falan demişler ama bunların fikir ataları onu da kafir ilan etmişlerdi.

nereden tutsan çelişkiler yumağı. akıl, mantık yok. idrak denilen nane de yok. safi iman var. işte aptallığın tam karşılığı da budur.
  • şu sayfada açıklanmış hadise. 8 kişi medine'ye gelip müslüman oluyorlar ama sonra havasından dolayı hasta oluyorlar. peygamber de gidin çöle devenin sütünden sidiğinden için iyileşirsiniz diyor. adamlar da aynısını yapıp iyileşiyorlar ama çobanları öldürüp develerini de çalıyorlar. döndüklerinde peygamber de bu adamları idam ettiriyor. olay bu kadar.

hadiste deve sidiği şifadır bile demiyor. her derde devadır demiyor. adamların nasihata uyup sidik içtiği belli değil. içtilerse bu sidiğin şifası değil de peygamberin bir kerameti mi o da belli değil. zaten en nihayetinde sidik kısmının gerçekten olup olmadığı da belli değil. kütüb-i sitte kitaplarından birinin yazarı olan ebu davud bu deve sidiği muhabbetinin doğru olmadığını söylüyor.

bu geyik nereden tutsan elinde kalıyor. bir hayvanın atık olarak vücuttan attığı ve zararlı toksik maddeler içeren sıvıyı içmenin nasıl bir yararı olabilir ki? hani son çare susuzluktan içsen belki ama onun bile çok fazla tekrar etmesi böbrekleri yoruyor ve atık maddelerin kanda konsantrasyonlarının artmasına sebep oluyor. dünya sağlık örgütü (who) de deve sidiğini içmenin mers virüsü kapmaya sebebiyet verebileceğini söylüyor.

bu arada hintliler de inek sidiği içiyorlar şifa olsun diye. buyrun: https://en.wikipedia.org/wiki/gomutra

edit: tamam hadi deve sidiği her derde deva diyelim. mers diye yaygın bir hastalık var bu da şu anda bu sidikten bulaşıyor. yani hastalık olduğunu bile bile içmek helal olur mu? zemzem suyuna gözünüzün önünde siyanür boca etsem şifa diye içer misiniz? az mantıklı olun kardeşim.
hesabın var mı? giriş yap