• seksten sonra midenin eski boyutuna geri donmesi olayidir.

yoksa o mide degil miydi..hmm..
  • agza alinan her lokmanin insansa kusturma istegi olusturdugu durum.
  • asiri kilolularda mideye kelepce takilmasiyla gerceklestirilen hadise.
  • anne ve anneannelerin azarini isitme, "mideni küçültmüssün, aferin, ölcek misin, hasta mi olcaksin basimiza, ye bakayim ye" gibi sirali cümlelerin dizilmesinin ardindan zorla agza tikilanlarla eski ebatlarina derhal döner, abartilmadikça panik yapilmasina gerek yoktur.
  • (bkz: mide buzulmesi)
    gerek mideye kelepce taktirmak, gerekse bi sure eskisi kadar -fazla- yemek yememek/yiyememek sonrasinda en ufak bi'sey yendiginde catlayacakmis gibi hissedilen sey midenin kuculmesinden kaynaklanmaz
    takdir edersiniz ki vucuttaki bi organ kuculmez
    cok sik kakami yapmaya basladim, acaba bagirsaklarim mi kisaldi, ne yesem hemen siciyorum gibi bi yere kadar gider bu mantik..
    mide denen organ olsa olsa buzulur
    mide de yapisi geregi genisleyip buzulebilen bi organ oldugu icin; az yendigi zaman sadece buzulur, ceperlerinde bi kisalma veya yapisinda bi kuculme falan olmaz.
  • aç haldeyken bile iki lokmayı kırk saat çiğneyerek mide bulantıları eşliğinde zorla yemeğe neden olan rahatsızlık. bu yüzden zayıf insanlar az az ve sık sık yemek yerler.
  • en büyük handicapi bira içimini eziyet haline getirmesidir.
  • kendimce işe yarayan bir yöntemim var.

1.88cm/97kg boyutlarında bir insan olarak ne zaman çok yediğimi farketsem tartıya çıkarım ve 102-103 olduğumu görürüm. o hafta kahvaltıları, tüm paket gıdayı, tüm işlenmiş şeker ihtiva eden şeyleri, hamur işlerini hayatımdan çıkarırım. ilk yaptığım zamanlarda açlığın getirdiği acıdan uyandığım günler olmuştur. 7-10 gün kadar dayandığımda genelde 4-5 kilo vermiş olurum. o hafta boyunca genelde başım dönüyor olur, odaklanmada zorlanırım ve habire su içerim. önümüzdeki 4-5 ay da 45 kiloluk kızları doyuracak porsiyonla doyduğumu hissederim.

sonra tekrar aynı döngü :)
  • ameliyat gibi müdaheleler dışında sadece diyet yapıp kendiliğinden oluşmayan durum. yıllar evvel 30 kilo verdim perhiz ve egzersizle. ancak iştahım yıllardır aynı. dolayısıyla (bkz: yok boyle bisey)
hesabın var mı? giriş yap